2011 Tournament Results

    Winner Runner-Up
01 Boys’ 14 Singles Aidan Jiang, Ojai, CA Henry S. Gordon, Corona Del Mar, CA
02 Girls’ 14 Singles Kenadi A. Hance, Torrance, CA Dominique Schaefer, Ventura, CA
03 Boys’ 16 Singles Ciro A. Riccardi, Los Angeles, CA Alex Giannini, Los Angeles, CA
04 Girls’ 16 Singles Sivan L. Krems, Thousand Oaks, CA Francis J. Dean, Arcadia, CA
05 Boys’ C.I.F. Singles Gage Brymer, UNIVERSITY Johnny K. Wang, SAN MARINO
06 Boys’ C.I.F. Doubles Jeffrey Hawke & Erik
Lim, PALOS VERDES
Horea Porutiu & Shuhei Shibahara,
PENINSULA
07 Girls’ 18 Singles Tess Bernard-Feigenbaum, Ojai, CA Jessica Worring, Oxnard, CA
08 Girls’ 18 Doubles Moira M. Hedberg, Oxnard, CA & Meghan Sheehan Dizon, Murrieta, CA Jessica C. Cedillo, Long Beach, CA & Kiah B. Generette, Long Beach, CA
09 Men’s Pac-10 Singles Steve Johnson, USC Bradley Klahn, STAN
10 Men’s Pac-10 Doubles Steve Johnson & Raymond Sarmiento, USC Warren Hardie & Amit Inbar, UCLA
11 Women’s Pac-10 Singles Kristie Ahn, STAN Maria Sanchez, USC
12 Women’s Pac-10 Doubles Mari Andersson & Jana Juricova, CAL Kaitlyn Christian & Maria Sanchez, USC
13 Invitational Pac-10 Men’s Singles Warren Hardie, UCLA Walker Kehrer, STAN
14 Invitational Pac-10 Men’s Doubles Zach Gilbert & Sky Lovill, CAL Marton Bots & Matt Stith, WASH
15 Invitational Women’s Pac-10 Singles Alice Duranteau, CAL Susan McRann, ARIZ
16 Invitational Women’s Pac-10 Doubles Mallory Burdette & Natalie Dillon, STAN Courtney B. Dolehide & Nina Pantic, UCLA
17 Men’s Open Singles Main Draw Marcos Giron, Thousand Oaks, CA Aaron M. Yovan, Irvine, CA
18 Men’s Open Doubles Boris N. Bakalov, Azusa, CA & Krzysztof F. Kwinta, Los Angeles, CA Nima Roshan, Chula Vista, CA & Alessandro D. Ventre, Riverside, CA
19 Women’s Open Singles Main Draw Monica N. Turewicz, Lake Forest, IL Ashley Dai, Temple City, CA
20 Women’s Open Doubles Hailey M. Johnson, Bonsall, CA & Desirae Krawczyk, Rancho Mirage, CA Ashley Dai, Temple City, CA & April J. Scatliffe, Redlands, CA
21 Men’s Independent Singles Xavier Smith, FRESNO PACIFIC Carlos Lima, WESTMONT
22 Men’s Independent Doubles Janosch Apelt & Jochern Hoefnagels, AZUZA PACIFIC Bryan Cox & Carlos Lima, WESTMONT
23 Women’s Independent Singles Marie Boura, FRESNO PACIFIC Bettina Radke, CONCORDIA
24 Women’s Independent Doubles Ashley Litchfield & Kristin Strimple, PT. LOMA NAZARENE Marie Boura & Erika Januskova, FRESNO PACIFIC
25 Men’s Community College Singles Alex Sarkissian, GLENDALE Derek Siddiqui, CERRITOS
26 Men’s Community College Doubles Trevor Campbell & Alex Sarkissian, GLENDALE Oliver Andrzejczuk & Torsten Keil-Long, CYPRESS
27 Women’s Community College Singles Katerina Mozolyuk, SANTA MONICA Nakieta Hein, SADDLEBACK
28 Women’s Community College Doubles Alex Mc Donald & Nicole Simone, REEDLY Sabrina Emery & Jourdan Jefferson, MT. SAN ANTONIO
29 Men’s Division III Singles Alex Lane, CMS Brian Pybas, UC SANTA CRUZ
30 Men’s Division III Doubles Jeff Hammond & Kevin Wong, REDLANDS Parker Larsen & Brian Pybas, UC SANTA CRUZ
Be Sociable, Share!